Leke Tedavisi İçin Dual Yellow Lazer

Leke Tedavisi İçin Dual Yellow Lazer

Saraçoğlu Dermatoloji Kliniğinde Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer) hizmete girmiştir. Bu lazeri diğer lazer sistemlerinden ayıran en önemli özellik aynı anda iki farklı dalga boyunu üretip yayabilmesidir. 511 nm dalga boylu yeşil ışık daha çok "melanin" isimli deriye rengini veren maddeye özgün iken 578 nm dalga boylu sarı ışık damarlarımızdaki "hemoglobine" özgün olarak etki eder. Her iki dalga boyu birlikte kullanılabileceği gibi istendiğinde farklı deri sorunlarını tedavi etmede ayrı ayrı da kullanılabilir.

Bu şekilde ayrı ayrı kullanmanın avantajı ile örneğin 511 nm dalga boyunda;

Dual Yellow Lazer’in 511 nm’li yeşil ışık spektrumunun deri lekelerinde kullanıldığı başlıca alanlar;

Lazer uygulaması sırasında can acıtıcı bir durum olmaz. Bu nedenle anestezi genellikle gerekli değildir. Lazer ışığı derideki soruna direkt olarak uygulanır. İşlem sonrası hafif kızarıklık dışında lekelerde biraz daha koyulaşma gözlenebilir.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer) uygulamasında birinci seanstan itibaren sonuçlar görülür. Bazı yüzeysel ve tek tek sorunlarda bir uygulama da yeterli olabilirken daha yaygın olan sorunlarda 3-4 seans uygulamaya gerek olabiliyor.

Uygulama sonrası hemen normal günlük hayata dönülebilir. Güneş koruyucu günlük olarak önerilir. Sıcak banyo, alerji yapabilecek kremlerden uzak durulması istenir. Deriyi yeniden yapılandıran onarıcı kremler önerilir.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer)

Sorun Cevaplayalım