Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu dudak derisi içi veya altına deri dolgularının iğneyle uygulanması ile yapılan estetik bir müdahaledir. Dolgu malzemesi olarak kullandığımız ana ürün Hyaluronik asit içeren dolgulardır. Hyaluronik asit deri destek dokusunda bulunan ve deride su tutarak deri hacmini sağlayan temel dolgu maddesidir. Bu nedenle dokuda yabancı bir madde verilmeden doğal görünümlü dudak estetiği sağlanmış olur.

Dudak dolgusu işlemi temelde üç farklı nedenle uygulanır;

Dudak dolgusu uygulaması krem anestezi ile yapılabilir. Fakat konforu arttırmak istiyorsak dudağın blok anestezi ile uyuşturulması mümkündür. İşlem sonrasında yaklaşık bir saat süren dudak uyuşukluğu sorunu dışında blok anestezi işlem kalitesini olumlu etkiler.

Dudak dolgusu işlemi sonrasında genelde iki gün içerisinde düzelen kabarıklık hali oluşur. Bölgesel şişlik hali bazı vakalarda yedi güne kadar uzayabilir. İğne ile uygulanan her türlü dolgu işleminde olduğu gibi işlem bölgesinde morartılar görülebilir. Genelde bir hafta içerisinde düzelen bir sorundur. Bu süreçte kapatıcı kullanılmasında sakınca yoktur.

Çok ince dudaklı olanlarda bir anda dudakları kalınlaştırmak sorun olabilir. Genelde bu tür vakalarda süreci birkaç seansa bölerek 6-8 ayda dudak kademeli olarak kalınlaştırılır. İnce dudklı olupda çok dolgun dudak isteyenlerde genellikle yüz estetiği ile uyumlu olabilecek orantıları etkilemeyecek bir uygulama tercih ediyorum.

Dudak dolgusu işlemi yaklaşık 30 dakikada tamamlanan bir tıbbi uygulamadır.

Hamileler, aktif uçuk sorunu veya diğer iltihabi deri sorunu olanlar, kullanılan malzemeye karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde uygulanmaz. Sık tekrarlayan uçuk sorunu olanlarda koruyucu olarak anti-viral tedavi başlanır.

Dolgu Uygulamaları

Sorun Cevaplayalım