Çatlak Tedavisi Biodermogenesi

Çatlak Tedavisi Biodermogenesi

Cilt Çatlak Tedavisi En Etkili Yöntem Biodermogenesi®

Çatlaklarınızdan ve beyaz renk almayan, bronzlaşmayan görüntüsünden rahatsız mısınız? Artık bu tür sorunlar için iyi bir tedavi çözümü var; Biodermogenesi®

Çatlak tedavisinde yaklaşık 10 yıldır farklı lazer sistemleri (Pulsed Dye lazer, Fraksiyonel lazer, Q-SW Nd-Yag lazer), mezoterapiler, karboksiterapi gibi uygulamalarla belli başarılar elde ettiğimiz halde sonuçtan çok da mutlu olmuyorduk. Çünkü yüzey daha düzgün olsa da renklenme elde edilemiyor, uzun süren renk farklılıkları yaşıyorduk.

Eylül 2013 tarihinden itibaren kliniğimizde Biodermogenesi tedavisine başladıktan ve elde edilen sonuçları gördükten sonra diğer çatlak tedavi seçeneklerini neredeyse tamamen (bazı vakalarda karboksiterapi ile olumlu yanıtlar alıyoruz) terk ettik.

Biodermogenesi yöntemiyle gerek yeni (kırmızı renkli, stria distensa rubra) gerekse eski (beyaz renkli, stria distensa alba) çatlaklarda olumlu düzelmeler elde ediyoruz. Klinik düzelme %70-85 aralığında. Yeni vakalarda başarı oranı daha yüksek. Tedavi alanlarının bronzlaşması hemen her vakada mümkün oluyor. Elde edilen sonuçlar kalıcı. Yapılan çalışmalarda düzelmenin 5 yıl sonra da aynı düzeyde kalıcı olduğunu göstermişti. Bizim deneyimlerimiz de klinik çalışmalardakine benzer olarak 2 yıllık tedavilerde elde edilen düzelmenin kalıcı olduğunu teyit ediyor.

Biodermogenesi girişimsel olmayan deride hafif kızarıklık dışında bir sorun yaşatmayan ve normal günlük aktiviteleri kısıtlamayan bir tedavi tekniğidir. Bu tedavi ile her seansta derinin daha normalleştiği, destek dokunun eski elastikiyetine kavuştuğu ve renklenmenin normalleştiğini gözledik. Çatlak tedavisinde erken dönemde 8-10 seanslık tedaviler yeterli olabiliyor. Fakat geç dönem çatlaklarda 15-20 seanslık tedaviye hatta bazı vakalarda ek seanslara gereksinim oluyor. Çatlak tedavisinde haftada ortalama 2 seans bazen 3 seanslık tedaviler uyguluyoruz.

Biodermogenesi yaz aylarında da uygulayabildiğimiz bir yöntem. Lazer tedavilerindeki gibi güneşten korunmaya Biodermogenesi yönteminde gerek yoktur. Aksine işlem sonrası renklenmenin sağlanması amacıyla kısa süreli güneşlenme istiyoruz.

Biodermogenesi tedavisi seansı uygulanacağı bölgeye göre yaklaşık 30-45 dakika sürer. Seans aralıkları 48 saat olmak kaydıyla haftada 2 yada 3 seans şeklinde olmalıdır. Haftada bir seanslık uygulama daha çok cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda geçerlidir. Bu durumda bir bölgenin ortalama seans sayısına göre tedavi süresi 6-10 hafta arasıdır.

Biodermogenesi yöntemi tedavi alanının genişliğine göre genelde tek bölgeye uygulanır. Çok dar olması halinde ikinci bir bölgeye de uygulama yapılabilir. Fakat geniş alanları kaplayan çatlaklarda sadece bir bölge tedavi edilebilir.

Biodermogenesi tedavi yönteminin çatlak tedavisi amacıyla kullanımı sırasında rastlantısal olarak gözlenen bazı değişimler yeni tedavi alanlarında da kullanılmasına olanak sağlamıştır. Günümüzde ameliyat izlerinin azaltılması, yanık skarlarının normalleştirilmesi, renk alma sorunu yaşanan her türlü deri rahatsızlığında ve cilt gençleştirmede başarıyla kullanıyoruz.

Sorun Cevaplayalım