Ameliyatsız Yanak İnceltme

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Yanak İnceltmede Ameliyatsız Çözüm: Ağız İçi Radyofrekans Uygulaması

Yanakları inceltmek için son zamanlara kadar ağız ierisinden cerrahi yöntemlegirilerek yağ yastıkçığının alınması (Bişektomi olarak bilinen yöntemdir) dışında etkili bir yöntem bulunmuyordu. Günümüzde ise teknolojik ilerlemeler sayesinde yine ağız içerisinden uygulanan Monopolar Radyofrekans yöntemi sayesinde ameliyata gerek olmadan yüzün inceltilmesi mümkün oluyor.

Ağız içi Monopolar Radyofrekans yöntemi ağız içerisine yerleştirilen özel bir aparey yardımıyla uygulanır. Her iki yanakta uygulama yapılacak alan baştan işaretlenir ve her yanağa 10 dakika süren ve dokuyu 42 dereceye kadar ısıtan bir uygulama yapılır. Uygulama öncesinde dokuyu uyuşturacak herhangi bir yönteme ihtiyaç yoktur. Çünkü uygulama ağrısız sıcak bir ağız içi masaj gibi hissedilir. Apareyin üzerinde ağız içi dokusunun 42 dereceden daha fazla ısınmasını önlemek üzere bir duyarga bulunur. Bu sayede ağış içi dokuda herhangi bir tahribat olmadan derin dokular ışıtılarak istenmeyen yap dokusu küçültülürken, yapılan uyarıyla yanak dokusunda yeni bir kollajen katman oluşumu tetiklenir. Bu sayede yağ dokusu küçültülürken, yanakların sıkılaşması ve lifting de elde edilir. Uygulamadan hemen sonra dahi yanaktaki düzelme gözlenebiliyor. Fakat kalıcı sonuçlar birer haftalık aralarla uygulanan 3-4 seans içerisinde elde edilir.

Ağız içi radyofrekans uygulaması tek başına uygulanabildiği gibi yüz V sini belirginleştirmek ya da daha iyi sonuçlar elde edebilmek amacıyla diğer yüz şekillendirme yöntemleriyle kombine edilerek de uygulanabilir. Birlikte uygulanabilen yöntemler ihtiyaca göre değişebilmekle birlikte;

Günlük hayatı etkilemeyen radyofrekans uygulaması sonrası özel bir bakım gerekmez. Normal hayata hemen dönülür.

Sorun Cevaplayalım