Altın İğne İle Gençleşme

Altın İğne İle Gençleşme

Fraksiyonel Altın İğneli (Intracell®) Radyofrekans ile Gençleşmek

Radyofrekans tıpta çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi tekniğidir. Cerrahi uygulamalardan cilt gençleştirmeye kadar yaygın alanda farklı tekniklerle kullanılıyor. Son 14 yıldır özellikle estetik uygulamalarda kullanımı yoğunlaşmıştır. Özellikle fraksiyonel uygulamaların devreye girmesi ile tedavi ile oluşabilen riskler azaltılırken elde edilen iyileşme arttırılmıştır.

Sık Sorulan Sorular

Fraksiyonel Terimi Hangi Anlamı İfade Eder?

Lazer teknolojisi veya radyofrekansta fraksiyonel uygulamada esas derinin tamamını değil % 20-25 gibi bir alanı küçük alanlar şeklinde tedavi ederek derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Fraksiyonel uygulamalar aynı zamanda tedaviye bağlı oluşabilecek yan etkileri azaltmayı hedefler.

Fraksiyonel Radyofrekansın Lazer Teknolojisine Göre Avantajı Var mı?

Evet var. Deri yüzey dokuları hiç etkilemediği için işlemden sonra lazer peelinglerde oldu gibi güneşten uzun süre korunmak gerektirmez. Lekelenme riski yoktur. Yaz aylarında da uygulanabilir.

Altın İğne Ne Demek?

Altın iğne ilk olarak İntracell isimli cihaz için geliştirilmiş radyofrekans enerjisini sadece iğne ucundan verecek şekilde dizayn edilmiş iğne şeklinde elektrotları olan özel başlığa verilen isimdir. Bu başlık sayesinde deri içinde istene derinlikte enerji verilirken deri yüzeyi ve diğer alanlar enerjiden korunur. Bu sayede hedef alanda düzelme elde edilirken diğer alanlarda olumsuzluklar engellenmiş olur.

Kullanım Alanları

Tedavi Detayları

Seans Sayısı Seans Aralığı Anestezi

Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Uygulama

İşlem öncesi tedavi alanı fotoğraflanır. Temizlenir ve krem anestezi uygulanır. Temizlenen uyuşturulmuş deriye gerekli derinlik ve enerji düzeyleri ayarlanarak tedavi uygulanır. Aynı seansta gerekirse derinin farklı katmanlarına tedavi uygulanabilir.(Çok katmanlı fraksiyonel RF tedavisi) Bu şekilde daha etkili bir sonuç alma hedeflenir. İşlem sonrası deri temizlenir, yatıştırıcı, epitelizan ürünler uygulanır ve deri soğutulur.


Sorun Cevaplayalım